poniedziałek, 18 lutego 2013

Żaluzje drewniane


Drewno od zawsze towarzyszyło człowiekowi. Na początku dawało schronienie przed deszczem i śniegiem, później służyło jako opał, aż wreszcie znalazło zastosowanie w budowaniu i wyposażaniu domu. Drewno nadal towarzyszy nam na co dzień - również w postaci ram okiennych czy żaluzji, wykonanych właśnie z tego surowca.

źródło: www.alerolety.pl

Zwolennicy żaluzji drewnianych podkreślają, że okna z pcv i żaluzje aluminiowe nie stwarzają takiej samej atmosfery, jak żaluzje drewniane. Te, wykonane z naturalnego drewna, są też po prostu... bardziej przytulne i bliższe naturze.

Obecnie nie ma problemów z zakupem takich żaluzji drewnianych, które pasować będą do wystroju wybranego wnętrza - wiele odcieni kolorystycznych pozwala dostosować zakupiony produkt do kuchni, salonu czy pokoju dziecięcego.Wartość drewna i jego właściwości znane są od dawna. Skoro tak chętnie otaczamy się drewnianymi meblami, czemu nie pójść ten jeden krok dalej? Drewniane żaluzje to idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie rozwiązania ekologiczne i którym bliska jest natura, zapewnią miły cień w słoneczne dni, a nocą zagwarantują poczucie bezpieczeństwa.


A gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje wykonane z drewna? Warto zainstalować je szczególnie w sypialni, salonie i pokoju dziecinnym.

Więcej fotografii znajdą Państwo na stronie producenta dekoracji okiennych zaprezentowanych w tym wpisie (link do strony znajduje się pod pierwszą fotografią). W razie pytań mogą też Państwo skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem firmy:

tel: 608-777-990 - Łódź i okolice
tel: 510-090-853 - Warszawa i okolice

6 komentarzy:

 1. Jakie są orientacyjne koszty wykonania takich żaluzji dla okien w standardowym budownictwie wielkopłytowym?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kontaktowałam się w tej sprawie, wycena jest zawsze szacowana po dokonaniu pomiaru u Klienta (nie da się tego ocenić bez sprawdzenia czy np. okna nie są krzywe, co w wielkiej płycie jest w zasadzie normą). Ja już się swoich drewnianych nie mogę doczekać, ale najpierw muszę skończyć generalny remont.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, Monika, Ty też tutaj? ;)

  @Beata Morawiec: ciężko oszacować koszty nie tylko ze względu na często nietypowe wymiary okiennic. Cena będzie też inna w zależności od żaluzji, jaką wybierzesz (konkretnie: z jakiego drewna została wykonana). Najlepiej zadzwoń do firmy i umów się na spotkanie, podejrzewam, że zostaną udzielone Ci wszystkie informacje, jakich potrzebujesz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawym drewnem dla żaluzji z Wrocławia wykonanych z drewna jest drewno afrykańskie, które jest bardzo naturalne, nie ulega nagrzewaniu, a dzięki temu nie ulega też uszkodzeniom pod wpływem warunków atmosferycznych. W dodatku ma wiele naturalnych atrybutów drewna, nieregularne kształty, linie,słoje. Praktycznie nie jest malowane jedynie impregnowane aby zachować swoje walory

  Żaluzje z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
 5. Drewniane rolety wyglądają super i potrafią nadać klimatu każdemu pomieszczeniu. Ostatnio sam wymieniłem wszystkie rolety w moim domu. Poszukałem w sieci i znalazłem fajną ofertę w sklepie https://www.oknakonieczny.pl/. Zdecydowałem się na refleksole, ze względu na ich liczne właściwości izolacyjno

  OdpowiedzUsuń
 6. Mają coś w sobie te żaluzje ale też nie do każdego wnętrza pasują. u mnie brązy totalnie nie, całe mieszkanie mam w tonacji szarości, bieli, czerni. I mimo, że podobają mi się ogromnie - musiałam zrezygnować. Na rzecz plis i rolet, w odpowiednich już dla mnie kolorach. Na https://www.agatarolety.pl/ można znaleźć tyle super kolorów, wzorów i nawet zamówić wygodnie online. Na każdy wymiar są w stanie wykonać każdą roletę. I to jakość górna półka.

  OdpowiedzUsuń