piątek, 1 lutego 2013

Ogólnie o dekoracjach okiennych

Jeszcze nie tak dawno temu podstawowymi dekoracjami okiennymi, były firanki i zalotki, które w ciągu dnia delikatnie przesłaniały wnętrze, chroniąc je przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Na noc okna dodatkowo zakrywane były zasłonami, całkowicie uniemożliwiając osobom z zewnątrz zaglądanie do naszych domów. A przy okazji pozwalając nam na spokojny wypoczynek - poranne słońce nie zawsze jest mile widzianym gościem, zwłaszcza w letnie weekendy.

Współcześnie firanki i zasłony, choć są one dekoracjami niewątpliwie efektownymi, wypierane są przez bardziej nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Rolety, żaluzje i plisy świetnie spełniają swoją rolę - pozwalają szybko zredukować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To jednak nie koniec ich zalet. Obecnie produkowane rolety są również niezwykle estetyczne, wykonać je można z różnych materiałów i dobrać kolorystycznie do wnętrza, w którym mają się znajdować. Nic zatem dziwnego, że chętnie korzystają z nich również dekoratorzy, profesjonalnie zajmujący się aranżowaniem wnętrz mieszkań, biur czy gabinetów.


W kolejnych wpisach będziemy się przyglądać konkretnym przykładom współczesnych dekoracji okiennych. Ale na deser kilka zdjęć rolet, plisów i żaluzji:
zdjęcia pochodzą ze strony producenta "ALE" Firma Handlowo-Usługowa Piotr Płocki