czwartek, 11 kwietnia 2013

Jak dobrać roletę do konkretnego okna? - część 1

No właśnie, to często spory problem, bo przecież każde okno jest inne (nie licząc tych w blokach z wielkiej płyty, choć zważywszy niezwykłą dokładność ówczesnych budowlańców zdarza się, że idealnie proste okno okazuje się w czasie np. wymiany ram okiennych, wcale nie takie idealne... ani proste).

Przy wyborze dekoracji okiennych, pod uwagę warto wziąć tez rozmiary okna, jego usytuowanie względem stron świata (najważniejsza kwestia to taka czy wychodzi ono na wschód) i wiele innych czynników, jak choćby wystrój pokoju, w którym okno się znajduje.

Sympatyczka naszej firmy napisała na Facebooku: "Mam duże okno w salonie, składające się z 10 odrębnych szyb, i w związku z tym nie wiem czy powinnam się zdecydować na roletę drewnianą wolnowiszącą, tradycyjną roletę drewniana, czy może zamontować rolety o największej szerokości, czy raczej zdecydować się na roletę rzymska?"

Rzeczywiście wybór odpowiedniej zasłony dla 10 odrębnych szyb, może wydawać się kłopotliwe. Ale wcale nie jest niemożliwe :) Z dużymi oknami świetnie radzą sobie bowiem nie tylko rolety rzymskie, ale choćby i verticale:


Wybór odpowiedniego koloru i długości tych żaluzji, pozwoli zasłonić odpowiednią część okna i dopasować dekorację do wystroju wnętrza. Przy okazji mogą one zasłonić one całe okno, a nie tylko pojedyncze szyby.

                                                                        źródło: Uploaded by user via Maddie on Pinterest


Dobrym pomysłem może okazać się również wykorzystanie plis - w zależności od potrzeby, zasłaniałyby one tylko część szyb w wybranych fragmentach. Na poniższym przykładzie prezentujemy wygląd plis na dwóch szybach, ale świetnie mogłyby się sprawdzić również na większym oknie:


A co w sytuacji, w której chcemy zaoszczędzić czas i "za jednym zamachem" ukryć za dekoracją wszystkie szyby? Wybór może paść tutaj na rolety rzymskie i wspomniane już verticale, ale nie tylko - rolety materiałowe w kasetkach również pozwolą na zaoszczędzenie energii przy zwijaniu i rozwijaniu dekoracji, a bogactwo koloru, w jakim są dostępne, ułatwi wybór tych najodpowiedniejszych:
                                                                           źródło: google.com.au via jemma on Pinterest

Tak naprawdę możliwości mamy zatem całkiem sporo, warto więc przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytania:

  • czy okna wychodzą na wschód? (w tej sytuacji warto wybrać dekoracje o niewielkiej przepustowości światła lub wykonane z dość ciemnych materiałów, ewentualne zdecydować się na żaluzje)
  • czy chcę dopasować kolor dekoracji do wnętrza? (jeśli tak, dobrym pomysłem jest wybór żaluzji, verticali lub rolet materiałowych w kasetkach)
  • czy mogę pozwolić sobie na to, by część szyb była cały czas zasłonięta? (jeśli tak, sprawdzić mogą się, poza wszystkimi wspomnianymi rozwiązaniami, także plisy)
Z całą pewnością istotna jest również cena dekoracji i w pewnym stopniu to ona wpłynie na podjęcie ostatecznej decyzji. Z tego też względu najlepiej jest umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, (na takim spotkaniu można oszacować koszty, wybrać odpowiednią dekorację, jej materiał i wzór). Dla każdego okna znaleźć można bowiem odpowiednie rozwiązanie :) 

Numer telefonu do warszawskiego oddziału naszej firmy (a pamiętajmy, że posiadaczka kłopotliwych okien mieszka właśnie w stolicy) to: 510-090-853 

1 komentarz:

  1. A jakie rozwiązanie polecałaby Pani na przykrycie tarasu? Będzie coś lepszego niż przykładowo takie zasłony rzymskie - zobacz ? Planujemy sobie jakoś fajnie urządzić przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

    OdpowiedzUsuń