czwartek, 4 kwietnia 2013

Rolety dzień noc - ogólna charakterystyka

Zanim przejdę do tematu dzisiejszego wpisu chciałbym poinformować, że zgodnie z sugestiami jakie otrzymaliśmy na Facebooku, nasze kolejne teksty poświęcone będą zagadnieniu dobierania dekoracji okiennych do konkretnych pomieszczeń. Przy okazji mogę zdradzić, że mamy w zanadrzu niespodziankę, która wiąże się właśnie z poruszonym na FB tematem. Ale na razie więcej powiedzieć nie mogę, pozostaje zatem śledzenie naszego Facebooka i bloga (lub Twittera), bo w odpowiednim czasie na pewno damy znać, że TO JUŻ! ;)

No dobrze, czas zająć się produktem, który w ostatnim czasie robi prawdziwą furorę, a mianowicie tak zwanymi roletami dzień noc:


Na pierwszy rzut oka dekoracja ta przypomina bardziej żaluzje, niż roletę, prawda? To właśnie żaluzje przyzwyczaiły nas do poziomych "pasów", których regulowanie pozwala na zmianę intensywności nasłonecznienia pokoju, kuchni czy każdego innego pomieszczenia, w którym żaluzja jest zamontowana.

Rolety dzień noc działają na bardzo podobnej zasadzie. Widoczne na zdjęciu pasy mają różną przepustowość światła, a ich regulacja odbywa się za pomocą dobrze znanego użytkownikom współczesnych dekoracji okiennych, koralikowego łańcuszka. Wystarczy zatem jeden ruch, by całkowicie zaciemnić pomieszczenie (nie trzeba rozwijać rolety, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rolet materiałowych).

System rolet dzień noc, choć zbliżony w mechanice działania do żaluzji, jest jednak dokładniejszy. Mamy pełnię możliwości jeśli chodzi o regulowanie nasłonecznienia pokoju. W przypadku tradycyjnych żaluzji ustawienie odpowiedniego naświetlenia bywa kłopotliwe, zwłaszcza latem i w przypadku okien wychodzących na wschód. Częsta zmiana położenia słońca na niebie wiąże się z koniecznością ciągłego dopasowywania nachylenia listewek. Jeśli nasze okna wychodzą na północ lub południe - nie ma tego problemu i w tym przypadku żaluzje sprawdzą się świetnie. Jeśli natomiast okna w naszym mieszkaniu lub domu wychodzą na wschód lub zachód - idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie w nich właśnie rolet dzień noc.

Poza wygodą i funkcjonalnością, rolety te mają jeszcze jedną zaletę - są naprawdę eleganckie i z powodzeniem można uznać je za element dekoracyjny. Produkowane są też w wielu kolorach, a zatem każdy - bez najmniejszego trudu, dobierze dla swojego domu odpowiednią roletę.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać jeszcze jakieś dodatkowe informacje o tym systemie, zapraszamy do kontaktu - bądź przez naszą oficjalną stronę internetową, bądź kontaktu telefonicznego:

tel: 608-777-990 - Łódź i okolice
tel: 510-090-853 - Warszawa i okolice